
Star Wars: Bizonyos szemszögből
Szerző: Antológia
Negyven év, negyven történet.
1977. május 25-én a világ megismerte Hant, Luke-ot, Leiát, egy droidpárost, egy öreg varázslót, egy feketébe öltözött gonosztevőt, és egy lehetőségekkel teli galaxist. A Star Wars negyven éven át páratlan kulturális jelenség maradt, rajongók és alkotók generációit inspirálta és befolyásolta. A gazdag történetmesélés tüzét egyetlen film lobbantotta fel, részben azért, mert a Star Wars galaxis elevennek érződik. Furcsa és csodálatos szereplők jelennek meg a mozivásznon, és elgondolkodtatnak minket...
De vajon mi lehet az ő saját történetük?
43 író adta a vízióit ahhoz, hogy újra elmeséljük az eredeti Csillagok háborúja filmet. A negyven novella mindegyike újra bemutatja a film valamelyik jelenetét úgy, ahogyan azt egy-egy mellékszereplő látta. A Bizonyos szemszögből kiváló és sikeres szerzők és a Star Wars irodalom elismert mesélőinek írásait tartalmazza:
Gary Whitta áthidalja a rést a Zsivány Egyes és az Egy új remény között, Antilles kapitány szemszögéből.
Beru néni megtalálja a hangját Meg Cabot bensőséges karaktertanulmányában.
Nnedi Okorafor méltóságot és mélységet ad a legkülönösebb szereplőnek: a hulladékzúzóban élő szörnynek.
Pablo Hidalgo borzongató bepillantást nyújt Tarkin nagymoff elméjébe.
Wil Wheaton elevenbe vágó mesét szőtt a Yavinon hátrahagyott felkelőkről.
És még harmincöt derűs, szívszaggató és megdöbbentő novella.
Tapasztaljuk meg a Csillagok háborúja történetét egy sor egészen új szemszögből!

A sorozat további részei:

A szerző további termékei:

Az Ön véleménye:

Az eddigi értékelések és hozzászólások:
Amit hiányoltam: hogy sok mellékszereplő nem kapott történetet, noha megérdemelte volna. Ilyenek: Owen Lars, a Tosche állomáson időző barátok (Fixer, Camie, Deak, Windy), Wioslea (a vuvrian kereskedő, akinek Luke eladta a terepsiklóját), az Alderaan törmelékmezejében repülő Falcont felfedező és a Halálcsillaghoz csaló TIE pilóta, Poul Treidum hadnagy (a 327-es hangár ügyeletes tisztje), Edmos Khurgee százados (aki átvizsgálta a Falcont a dokkban), Shann Childsen hadnagy (az AA-23-as börtönblokk ügyeletes parancsnoka), Jan Dodonna tábornok (a massassi előőrs parancsnoka).
0 Ft értékben.
Szállítási költség: 0 Ft
TOP 20 eladás
az elmúlt 30 napban
TOP 20 eladás
az elmúlt 365 napban
Őszintén szólva én „perverzül” imádom a mások fejébe kukucskálást, vagyis nagyon kiváncsivá tesznek az ilyen sztorik, amik a mellékszereplők reagálásait mutatják be a főzereplőkre és az események fő sodrára.
Az időrendet próbálták végig nagyon betartani, így az első novella a Scarifról való meneküléssel kezdődik, míg a kötet végén az yavini csata győzelmi ünnepségén találjuk magunkat. (Igaz utána is van még egy sztem jópofán kicsavart novella kiegészítésként….)
A novellák érthetően változó színvonalúak, ill. érdekességűek, de amik megmaradtak bennem:
miért nem lőttek a mentőkabinokra – az adminisztrációs levezetésen szétröhögtem magam.
A Vörös droidnak miért nem egy programrészlet bukkant fel a lázadókról?
Reiyin mit talált, kyberkristályt? És, hogy Jot-on, a kis jawán mennyi minden múlott, hogy Artu eljuttathatta az üzenetét Obi-vannak!
Az ékkőszemű taszken felbukkanása (a Kenobi c. könyvből) és különös egyezsége Kenobival.
Nagyon szép Qui-gon utolsó testetöltése Obi-van előtt a Tatuinon.
Beru visszaemlékezése jópofa, csak kicsit rövid.
Greedóról és a Modális Nóduszokról vannak hosszabb elbeszélések a Történetek sorozatban – ezt kicsit feleslegesnek ítéltem.
Viszont Wuher a csapos emlékei a Klónháborúról nagyon felvillanyoztak (kiváncsi lettem volna arra, kik is mentették meg személy szerint, de ez nem derül ki.).
A csempészek és a Mos Eisley-i csempésztársadalom különböző alakjainak felvillantása nagyon érdekes azoknak, akik ezeket a sztorikat szeretik.
A 110-es rohamosztagos találkozása hőseinkkel a „nem ezeket a droidokat keresik” jelenetben, majd újsfent a Halálcsillagon ("mégis ezeket a droidokat kerestük") szintén nagyon vicces. A viharba belelovagló rohamosztagos számomra felemelő és misztikus volt, éppúgy, ahogy a szemétzúzó szörnyének újraértelmezése is.
Wil Wheaton szívszorító novellája egy közjáték a Yavinon a kislányát féltő apáról, aki annyira félti a lányát, hogy aggódásában rossz döntést hoz annak biztonsága érdekében.
Fantasztikus volt viszont „belülről” látni az Alderaan pusztulását, ez mindig izgatott, és most Bail Organa és a felesége szemén keresztül megrázóan végig is élhetjük…
Ahogy felkavaró Obi-van utolsó csatája Vaderrel is, és közben ahogy a múlt-jelen-jövőt egyszerre éli meg, mire döntésre jut.
Aztán a Dagobah-n Yoda és Obi-van vitatkoznak Skywalker tanításáról – mivel Yoda mást szemelt ki (ez nagyon izgalmas adalék – így sokkal érthetőbbé válnak Yoda zsörtölődései).
A yavini csatáról több novella is szól, talán ezek a legizgalmasabbak, hiába éljük át vagy 3-4x más-más szemszögből, ugyanolyan torokszorító és felemelő. És még azt is megtudjuk, Lando hol és hogyan értesül az egészről, és mi az amit a legmegdöbbentőbbnek talál az egészben….
És ezenkívül még egy csomó-csomó, továbbgondolásra késztető írás található e kötetben.
Szerintem ez a kötet kifejezetten érdekes, izgalmas, mellbevágó, vagy épp poénos feldolgozása a (most már) több mint 40 éves alapműnek, a különböző stílusú írók méltó tisztelgése George Lucas műve előtt.