Ez történt A Köztársaság fénykora első fázisában

2023.07.28.Kelemen "Rixon" Ricsi

Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb Star Wars projektje A Köztársaság fénykora, mely egy korábban fel nem térképezett korszakba kalauzolja el az olvasókat, ezáltal egy rendkívül szükséges vérfrissítés a messzi-messzi galaxis számára. A történetek összesen három fázisra oszthatók, ezen írás pedig ezek közül az elsőt igyekszik a lehető legátfogóbb, mégis kompakt módon összefoglalni.

Star Wars: A Köztársaság fénykora első fázisa

A Köztársaság fénykora első fázisa a Baljós árnyak eseményei előtt 200 évvel veszi fel a fonalat, egy olyan korban, melyben a galaxis helyi konfliktusokat leszámítva nagyrészt békében él. A hiperutazás egyre biztonságosabb technológia, egyre több útvonalat térképeznek fel, melynek köszönhetően megkezdődik a Peremvidék nagyobb mértékű kolonizálása, és a Köztársaság is elkezd kifelé terjeszkedni a Magvilágok és az azt övező régiók irányából kifelé.

A főkancellár, Lina Soh számos nagy vállalkozásba üti fejszéjét, hogy a Peremvidéken élők életét biztonságosabbá tegye, ezáltal egyre több világ kívánjon csatlakozni a Köztársasághoz. Ezek egyike az úgynevezett Csillagfény jelzőállomás, mely biztonságos menedéket nyújt az űrutazóknak, ezen felül pedig a hiperűrben való közlekedés számára is egy biztos viszonyítási pontot jelent, mint egy világítótorony az űrben.

Csillagfény jelzőállomás

A Csillagfény jelzőállomás


Ezt az idillt zavarja meg a Nihil nevű csoportosulás, akik a Peremvidéket saját játszóterüknek tekintik. Úgy gondolják, bármit elvehetnek, amit csak akarnak és senki nem parancsolhat felettük. Szervezetük 3 nagy egységből, úgynevezett Fergetegekből áll, melyek élén egy-egy egyenrangú vezető, a fergeteghajtók állnak. Az első fázis elején a három Fergeteghajtó egy Pan Eyta nevű dowutin, egy Kassav Miliko nevű weequay és egy Lourna Dee nevű twi’lek. Alapvetően a Nihilt nem különböztetné meg semmi bármelyik másik fosztogató csoporttól, ami viszont igazán különlegessé és veszélyessé teszi őket, az tényleges vezetőjük, aki a Nihil Szeme nevet viseli. 

A Nihil első Szeme Asgar Ro volt, aki egy meglehetősen érdekes társadalmi múlttal rendelkező fajból, származik, egész pontosan egy evereni. Az everenik egy rendkívül önző és érzéketlen faj, akik gondolkodás nélkül gázolnak át saját rokonaikon is céljaik elérése érdekében, hát még idegeneken. Asgar céljaira felhasznált egy erő-érzékeny nőt, Mari San Tekkát. Mari képes volt az Erő segítségével olyan hiperútvonalak érzékelésére, melyek máshogy nem elérhetőek. Ezeket a Nihil egy különleges hiperhajtóművel, úgynevezett ösvényhajtóművekkel tudta hasznosítani, és olyan ugrásokat tudtak végrehajtani általa, mely az egyszerű hajók számára lehetetlen lenne, gyakorlatilag bárhol képesek csak úgy felbukkanni, majd eltűnni. A Szem hatalma a három fergeteg felett idővel túl nagyra nőtt, és a fergeteghajtók úgy gondolták, ha a fia, Marchion venné át szerepét, őt könnyebben tudnák befolyásolni. Ennek érdekében meggyilkolták Asgart, ám Marchion egy még eszesebb vezetőnek bizonyult, aki azt tűzte ki célul, hogy a Nihil vadászterületét az egész galaxisra kiterjessze. A Nihil műveleti központja egy egyszerűen csak A Semmi nevű helyen, egy pajzsgenerátorokkal létrehozott csarnokban volt, ahol rendszeresen összeült a három fergeteg.

Star Wars: A Nihil művelet

A Nihil művelet központja


Nem sokkal a Csillagfény jelzőállomás átadása előtt egy nihil hajó olyan ösvényt kapott Marchiontól, melynek következtében összeütközött a hiperűrben egy Legacy Run nevű teherhajóval. A hajó több ezer darabra robbant, és szétszóródott a galaxisban, ahol random helyeken random pillanatokban bárhol felbukkanhatott egy-egy törmelék, mely közel fénysebességgel csapódott be, ezzel hatalmas pusztítást okozva. Ez az eseménysor később úgy híresült el, hogy a Nagy Katasztrófa.

Star Wars: A Nagy Katasztrófa

A Nagy Katasztrófa


Az első törmelékdarab a Hetzal rendszerben jelent meg, így a Jedik Avar Kriss mester vezetésével ide érkeztek, hogy mérsékeljék a katasztrófa áldozatainak számát. Avar egy harci meditációhoz hasonló képesség segítségével képes volt összekapcsolni a beavatkozó jedik elméjét, ezáltal egy kommunikációs hálózatot teremtve közöttük, mely révén együttesen cselekedhettek. A Legacy Run kapitánya az ütközés előtt még képes volt leválasztani a hajóról azokat a rekeszeket, melyekben utasok voltak, a jediknek pedig ezek egyikét is sikerült megmenteni a megsemmisüléstől.

Ezután nyomozni kezdtek az eseménysor körülményei után, és hamarosan tudomást szereztek a Nihilről, illetve egy többszáz asztrodroid összekapcsolásával létrehozott szuperszámítógép révén sikerült lemodellezni a robbanást és kiszámítani a hátralévő események maradékát.

Eközben a Nihilen belül is nagy volt a fennforgás, Kassav ugyanis saját malmára akarta hajtani a vizet, így az egyik következő felbukkanást kihasználva az Eriadu lakosságából nagy mennyiségű pénzt akart kizsarolni. Ajánlatával ugyanakkor elkésett, és a rendszer egyik lakott holdja teljes mértékben megsemmisült. Marchion arra használta az Eriadu lakosságának haragját, hogy elrejtse a nihil valódi létszámát, és megágyazott egy összeütközésnek a Kur Nebulánál. A csatában a köztársasági és az eriadui erők megsemmisítették Kassav teljes fergetegét, aminek köszönhetően azt hitték, a teljes Nihiltől megszabadultak, miközben csak nagyjából a harmada pusztult el.

Star Wars: Köztársaság Fénykora: A Jedik fénye
Rendelhető
Teljes ár:5.990 FtFizetendő ár:4.193 Ft


A Nagy Katasztrófa alatt a Jedi Rend más bolygókon is segítségül sietett. Yoda és két társa, Kantam Sy és Torban Buck mesterek egy csapat padavannal a Trymant IV bolygón segítettek be az egyik törmelék felbukkanásánál. A bolygón egy olyan kultusz tagjai éltek, akik elutasítóak voltak az Erő-használókkal szemben, így amikor egy Zeen nevű lány neveltetése ellenére ösztönösen arra használta az Erőt, hogy megállítson egy zuhanó törmeléket, ezzel több embert megmentve, a csoport tagjai kitagadták őt, beleértve gyerekkori legjobb barátját Krix Kameratot is. A fiút végül a közösség szellemi vezetőjével, Tromak bölccsel együtt a Nihil vitte magával, míg Zeent a Jedik ideiglenesen maguk közé fogadták, így ismerkedett meg Lula Talisolával és társaival, Qorttal és Farzalával.

Másik lényeges esemény a katasztrófa alatt egy diplomáciai küldötteket szállító hajó Nihil általi szabotálása, melynek révén néhány kivételtől eltekintve mindenki meghalt a fedélzeten, beleértve Douglas Sunvale Jedi mestert és a Dalna küldöttségét. A túlélők között volt Sunvale padavanja, Imri Cantaros, kiegészülve Vernestra Rwoh frissen avatott Jedi lovaggal, a dalnai nagykövet fiával, Honesty Vefttel, és a Hosnian Prime szenátorának, Ghira Starrosnak a lányával, Avonnal. A négy fiatal egy karbantartó komp segítségével hagyták el a hajót és egy közeli, dzsungelekkel borított hold fedélzetén landoltak, ahonnan egy nihillel való összecsapás után a trandoshai jedi mester Sskeer, és a szintén frissen lovaggá avatott korábbi tanítványa, Keeve Trennis hozta el őket. A Csillagfényre visszatérve Vernsetra elvállalta, hogy Sunvale mester halála után átveszi Imri tanítását és befejezi a kiképzését.

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - A bátorság próbája
Rendelhető
Teljes ár:3.999 FtFizetendő ár:3.599 Ft


Miután a Nagy Katasztrófa véget ért, a Kur Nebulánál aratott győzelem révén pedig a Jedik azt gondolták, a nihil nem fog többé problémát okozni, felavatták a Csillagfény jelzőállomást. A ceremónia után ugyanakkor Avar közeli barátját, Elzar Mann Jedi mestert egy szörnyű látomás kerítette hatalmába, mely pusztulásról szólt.

A Nihil tetszhalottsága ellenére a Jedik nem dőlhettek hátra, felütötte a fejét ugyanis egy másik fenyegetés is. Néhány Coruscanton állomásozó Jedit a Peremvidékre rendeltek, hogy segítsék a helyieket. A csapat tagjai közé tartozott Cohmac Vitus mester és Reath Silas padavan, aki eleinte nem akart elszakadni a Coruscant pezsgő nagyvárosi világától, sokkal inkább a könyvtári anyagokat szerette bújni, semmint az igazi kalandokat keresni. Velük tartott Orla Jareni útkereső, ami annyit tesz, hogy a nő elszakadt a Jedi Rendtől és önállóan járta útját, az Erőre bízva azt, hogyan szolgál és segít másokon. A vegyes társaságot egy Leox Gyasi nevű meglehetősen szórakozott pilóta fuvarozta társával, Affie Holowval karöltve, míg a navigációs feladatokat egy Geoda nevű vintiai látta el. Ennek a fajnak az  a különlegessége, hogy a testük teljes egészében úgy néz ki, mintha csak egy darab szikláról lenne szó, ám valójában élőlényekről beszélhetünk. 

A díszes társaság nem jutott el a Peremvidékre, ugyanis a Nagy Katasztrófa következtében lezárták a hiperútvonalakat, így arra kényszerültek, hogy visszatérjenek a valós térbe. Mindezt egy olyan állomás közelében tették, melyről kiderült, hogy egy ősi harcos nép, az amaxinok építették. Az állomás belsejéből erős sötét oldali jelenlétet érzékeltek. Első körben úgy gondolták, néhány baljóslatú szobor okozhatja ezt a különös jelenséget, így miután lehetőségük nyílt távozni, magukkal vitték azokat a Coruscantra, hogy megtisztítsák őket a sötét oldal befolyásától. A Jedi Templomban viszont azt tapasztalták, hogy a szobrok semmilyen erőt nem bocsátanak ki magukból, így az egyedüli magyarázat az, hogy éppen ezek tartották kordában az állomáson szunnyadó sötétséget.

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - Félelem nélkül (Szukits kiadó, 2022)

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - Félelem nélkül (Szukits kiadó, 2022)


Az állomásra visszatérve szembe találták magukat a drengirekkel, a sötét oldal auráját árasztó intelligens, húsevő növényszerű lényekkel, melyeket rendkívül nehéz megsemmisíteni. Mint kiderült, ők voltak a sötétség forrása az állomáson, amikor pedig eltávolították a kísérteties a szobrokat, többé semmi sem gátolta őket abban, hogy újra életre keljenek. A drengirek egykor a Sithekkel szövetségben állva küzdöttek az amaxinok ellen, ám a háború végén a sötét oldal harcosai ellenük fordultak, ők helyezték el a szobrokat, melyek azóta szunnyadásban tartották a hátborzongató lényeket, most viszont felébredtek.

Star Wars: Köztársaság Fénykora: Fenyegető sötétség
Előjegyezhető
Teljes ár:5.990 FtFizetendő ár:4.193 Ft


Végül a Jediknek úgy sikerült megszabadulni a félelmetes növényektől, hogy amolyan jó Alien-filmes módon kihajították őket az űrbe. Ám ez önmagában korántsem oldotta meg a problémát, ugyanis mint kiderült, amikor az amaxin állomáson lévő drengirek felébredtek, velük együtt életre keltek a galaxis más-más pontjain szunnyadó lények is, ahogyan azzal Keeve Trennis és egykori mestere, Sskeer szembesültek számos bolygón. A trandoshai mester szándékosan hagyta, hogy a lények bejussanak az elméjébe, ezáltal pedig ő is belelátott a növények összefonódó, kaptárszerű gondolatvilágába. Ezalatt Avar Kriss nem várt szövetségre lépett a huttokkal, akiknek a saját világát, a Nal Huttát is támadás alá vették a ragadozók. Az ezt követő körülbelül egy évben a Jedik és a huttok közösen harcoltak a Peremvidéken a drengirekkel.

Star Wars: A Köztársaság fénykora: A Drengir szíve (Szukits kiadó, 2022)

Star Wars: A Köztársaság fénykora: A Drengir szíve (Szukits kiadó, 2022)


Avar és a bűnözők együttműködését sokan nem nézték jó szemmel a Rendben, beleértve Avar és Elzar közös legjobb barátját, a társaság harmadik tagját, Stellan Giost is. Stellan rendkívül elfoglalt volt Lina Soh főkancellár újabb nagy vállalkozásának kivitelezésével, ami nem más volt, mint a Köztársasági Vásár. Egy ambiciózus rendezvény a Valo bolygón, mely a Peremvidék megannyi világának csodáját volt hivatott bemutatni.

Időközben Lula, Zeen és a többiek folytatták a Nihil utáni nyomozást annak reményében, hogy megtalálják Krixet és Tromak bölcset. A fiú időközben tanúbizonyságát adta annak, hogy a nihil soraiban a helye, Marchion lehetőséget látott benne, így szárnyai alá vette őt. Zeen és Krix végül a Quantxi nevű szeméttelep bolygón találkoztak újra, ahol a lány kis híján megfojtotta egykori barátját az Erővel, miután tudomást szerzett árulásáról, ám végül Lula leállította, a fiú pedig Marchion zászlóshajója, a Gaze Electric fedélzetén hagyta hátra a bolygót. Az ütközet során Yoda mester Tromak bölcset is megtalálta, akinek tudomása volt egy titkos, rejtélyes fegyverről, melyet Marchion a Jedik ellen akart felhasználni. Felajánlotta Yodának, hogy amennyiben vele tart, és megüzeni mindenkinek, hogy ne kövessék, akkor többet is elárul neki erről a titokzatos eszközről. Yoda így tett hát, és Tromak bölcs társaságában egy jó időre eltűnt.

A Nagy Katasztrófa után egy évvel végül ténylegesen megrendezték a Köztársasági Vásárt, mely Marchion Ro következő célpontja is volt egyben. A rendezvény idejére már birtokába jutott annak a titokzatos ereklyének, amit úgy neveztek, a Pusztító. Ahhoz viszont, hogy használatát ki tudja kísérletezni, szüksége volt egy Jedire is, ezt a posztot pedig Loden Greatstorm, egy foglyul ejtett twi’lek mester töltötte be, míg a kutatást egy chadra-fan tudós, Kisma Uttersond vezette. A Nagy Csarnok mellett a Nihil létrehozott egy másik bázist is, méghozzá a Grizal bolygón, ahonnan levezényelték a Vásár elleni támadást. Kassav megsemmisült Fergetege helyett is létrejött egy új harmadik szervezeti egység, melyet egy Zeetar nevű talpini vezetett.

A Nagy Csarnok elleni támadás

A Nagy Csarnok elleni támadás


A Nihil hatalmas pusztítást vitt véghez a Valón, melynek a Jedikre is komoly hatása volt. Habár sikerült megfékezni a támadást, az áldozatok száma elképesztő méreteket öltött. Elzar Mann Jedi Mester olyannyira a harc hevébe került, hogy még a sötét oldalból is merített, miközben Ty Yorickal, egy tolothiai ex-Jedivel próbált segíteni a civileken. Miután Lula, Zeen és egy helyi padavan, Ram Jomaram semlegesítették a Valo kommunikációs tornyán a nihil által elhelyezett jelzavarót, a Köztársaság segítséget tudott hívni, majd ellentámadást indítottak a Nihil grizali bázisa ellen. Még Loden Greatstormot is kis híján sikerült kimenekíteni hála hűséges padavanjának, Bell Zettifarnak, ám ekkor Marchion bevetette titkos fegyverét, mely szörnyű látomásokat zúdított a fény harcosaira, mikor pedig a borzalmak véget értek, csupán hamu és por maradt hátra a twi’lek mester testéből.

Star Wars: Köztársaság Fénykora: Viharfellegek
Rendelhető
Teljes ár:5.990 FtFizetendő ár:4.193 Ft


Időközben Avar, Keeve és Sskeer tovább folytatták a drengirek elleni harcot a huttok oldalán, míg Sskeer fel nem használta a növényekkel való telepatikus kapcsolatát arra, hogy felfedje az élőlények kaptár tudatának központi elemét, a Nagy Ősanyát, aki a Mulita bolygón rejtőzött. Avar számos Jedivel kiegészülve ide indult hát, és egy kimerítő csatát követően sikerült egy sztázismezőben csapdába ejteni a ragadozók ősanyját. A huttok ugyanakkor végleg meg akartak szabadulni a lényektől, amit a Jedik nem engedélyeztek, így a szövetség felbomlott.

Loden Greatstorm halálának ügyében egy Emerick Caphtor nevű Jedi kezdett el vizsgálódni, aki amolyan nyomozóként szolgálta a Rendet. Munkájában egy Sian Holt nevű magánnyomozó is besegített, akivel a kutatás alatt meglehetősen szoros kapcsolatba kerültek.


A Nihil az elkövetkező időben ismét amolyan tetszhalott állapotba került, ám valójában Marchion ekkor már régóta harmadik nagy dobására készült. Mivel a Valo elleni támadást Lourna Dee vezette, a köztársaságiak azt gondolták, ő a Nihil tényleges vezetője, ezért hajtóvadászatot indítottak ellene. Arról viszont fogalmuk sem volt, hogy álnéven már fogságba ejtették és a Restitution nevű börtönhajón tartották. A nő végül az egész hajót magáévá tette, és annak fedélzetén tért vissza a Nagy Csarnokba. Szökése alatt ráadásul Pan Eytától is megszabadult, aki azért érkezett, hogy bosszút álljon, amiért Lourna korábban megmérgezte őt.

Eközben a galaxis egy távoli szegletében egy nagyszabású projekt volt készülőben, amit Chancey Yarrow, egy eltűntnek hitt tudós alkotott meg. Egy gravitációs kúttal felszerelt állomásról volt szó, mely képes volt kirántani más járműveket a hiperűrből, ezáltal könnyű prédává téve őket a kalózok számára. A nő lánya, Sylvestri Yarrow, illetve Vernestra, Imri, Reath és Cohmac Vitus segítségével a törekvés lelepleződött és megsemmisült, Chancey pedig a Köztársaság fogságába esett. A technológia viszont megmenekült, Marchion pedig lekicsinyítve ugyanezt a funkciót ellátó aknákat készíttetett belőle.

Star Wars: Köztársaság Fénykora: Lopakodó árnyak
Rendelhető
Teljes ár:5.990 FtFizetendő ár:4.193 Ft


Amiről sem a Jedik, sem a Köztársaság nem tudott, az az, hogy hány beépített embere volt Marchionnak a bürokrácia különböző szintjein. A legmagasabb rangú szövetségese egyértelműen Ghira Starros szenátornő volt, aki információt csepegtetett neki és hátráltatta a Nihil iránti nyomozást is. De előfordult az is, hogy emberei helyi konfliktusokat szítottak. Ez utóbbi kategóriában az egyik legprofibb játékos bizonyos Sabata Krill volt, aki megjátszotta megadását, csak hogy felrobbanthassa Maz Kanata kastélyát a Takodanán, az ütközet után pedig a Korélia egyik holdján, a Gus Talonon vett részt egy diáktüntetés radikalizásában.

Lula és Zeen Krix utáni nyomozása végül kifizetődött, sikerült elfogni a fiút, aki ki is kotyogta, hogy Sabata éppen mivel foglalkozik. Így Zeen elindult a Corelliára, hogy figyelmeztesse ideérkezett társait, akik a Nihil esetleges tevékenysége után nyomoztak a bolygón, miután egy helyi biztonsági szerv egyik embere nyom nélkül eltűnt. Krix felkutatásáért felajánlották Lulának a lovaggá való előléptetést, a lány azonban visszautasította az ajánlatot, mert nem tudta egyelőre hova tenni Zeen iránti érzelmeit.

Ghirra Starros szenátor gyanús viselkedésével csaknem lebuktatta Marchiont, miután lányát Nihil fosztogatók rabolták el, ő pedig névről ismerte őket, illetve szobájában leütötte a Dalna miniszterhelyettesét, aki a Köztársaságtól kívánt segítséget kérni, mert titokban Nihilek állomásoztak otthonában. Utóbbi kapcsán a Csillagfény jelzőállomás biztonsági főnöke, a mon calamari Ghal Tarpfen kishíján leleplezte őt, ám fosztogatók egy csoportjával elraboltatta és megölette a nőt.

Mindez ugyanakkor csak egy elterelő hadművelet részét képezte, mellyel Marchionnak az volt a célja, hogy minél több Jedit lefoglaljon, ezáltal kisebb ellenállásba ütközzön, mikor végrehajtja addigi legnagyobb akcióját: a Csillagfény jelzőállomás megsemmisítését.

Ennek érdekében a legjobb és hozzá leghűségesebb harcosait küldte el a Csillagfényre, hogy magukat karbantartó munkásoknak álcázva szabotálják az állomás működését és helyezzenek el detonátorokat kulcsfontosságú strukturális pontokon. Ezen felül az állomásra vitték Marchion Ro titkos fegyverét is, mely megzavarta a Jedik érzékelését. Ezáltal habár annak tudatában voltak, hogy valami nincs rendjén, nem tudták a zavar forrását behatárolni, melyet a különös élőlény gerjesztett magából.

Shrii ka rai, avagy az Erőfaló

 Shrii ka rai, avagy az Erőfaló


A fegyver ugyanis egy Névtelennek nevezett szörnyeteg, ősi nevén Shrii ka rai, avagy egy Erőfaló. Ezek a lények Erő-használók életenergiájával táplálkoznak, zsákmányuk becserkészéséhez pedig egy olyan erős zavart keltenek az Erőben, melynek révén szörnyű látomások jelennek meg azok elméjében, ezáltal effektíve megbénulnak, amíg az állat belőlük lakmározik. Ez történt Loden Gretastorm mesterrel is a Grizalon, de a lény a Csillagfény jelzőállomáson is számos Jedivel végzett, egyebek között Orla Jarenivel is.

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - Jedik - Egy korszak vége (Szukits kiadó, 2022)

Star Wars: A Köztársaság Fénykora - Jedik - Egy korszak vége (Szukits kiadó, 2022)


Keeve, Avar és Sskeer ez idő alatt a Nihil Nagy Csarnokába indult, ugyanis egy furmányos terv révén megtalálták a főhadiszállás pontos helyét. Keeve és társa, Ceret beépültek a Nihilbe, hogy kiderítsék, ki vette át a vezetést Lourna Dee eltűnése után. Végül azzal buktak le, hogy a kalózok megölették volna velük egykori szövetségesüket, Myargát, a huttot, mire felfedték magukat. Ekkor futott be a börtönből visszatérő Lourna Dee, aki magával hozta Marchion további szörnyetegeit, amelyek megkezdték Keeve és Ceret életenergiájának felzabálását. Ceret ugyanakkor egy különleges, telepatikus kapcsolatban állt ikertestvérével, Tereckel, akinek révén Avar és Skeer megbizonyosodtak róla, hogy valami nincs rendjén, így társaik segítségre siettek. Keeve-et sikerült megmenteni, Ceret, és ezáltal ikertesvére, Terec is kómába estek. A trandoshai mester a csata során állatias kegyetlenségről tett tanúbizonyságot, melynek köszönhetően Avar felmentette a szolgálat alól. Később kiderült, Sskeer fucsa viselkedését egy betegség, a magrakszindróma okozta, melynek következtében ösztönös, ragadozó viselkedése fokozatosan előtérbe kerül, aminek révén az Erővel való kapcsolata is folyamatosan tompul. Keeve viszont személyes felelősséget vállalt Sskeer mesterért, így Avar engedélyezte, hogy velük tartson a Csarnokba, melyet egy ösvényhajtóműben lévő koordináták alapján találtak meg, miután az eszközt felszerelték az Ataraxia nevű parancsnoki hajóra. Ideérve harcba bocsátkoztak a fosztogatókkal, melynek során a megmaradt két Fergeteghajó közül Zeetar meghalt, Lourna Deet pedig fogságba ejtették.

A Csillagfényen az első robbanás éppen az Ataraxia érkezése után következett be, mire a Jedik azonnal az állomás fedélzetére siettek. Az elszabaduló káoszban Lourna elkötötte az Ataraxiát és meglépett, miközben Keeve és Avar egy Névtelennel találták szemben magukat. Mindkét nő teljesen megbénult a lidérces jelenéstől, ám ez esetben kapóra jött Sskeer állapota, azáltal ugyanis rá nem volt hatással a lény. Nem sokkal később a Csillagfény kettétört, nyilvánvalóvá vált, hogy azonnali evakuálásra van szükség, mielőtt az állomás lezuhan az alant elterülő Eiram bolygóra

Az első robbanás a Csillagfényen

Az első robbanás a Csillagfényen


A fenti részből gyakorlatilag csak Keeve és Avar tudtak sikeresen meglépni egy mentőkabin segítségével, ez a darab még a bolygó felszínét sem érte el, egy újabb robbanás következtében darabokra hullott és nagyrésze elégett a légkörben. Az alsó részen a hangárban feltorlódott pilóták között Leox Gyasi és Affie Hollow szervezték meg a szökést, amit a vuki padavan, Burryaga, Bell Zettifar és Elzar Mann koordináltak, ennek köszönhetően sokan megmenekültek. A Csillagfény viszont látszólag túl közel zuhant volna le az Eiram lakott területeihez, így Stellan Gios mester vállalta, hogy hátramarad és manuális vezérléssel az óceán felé tereli a zuhanó roncsot, ezáltal feláldozva önmagát.

Star Wars: A Köztársaság Fénykora – Csillaghullás
Előjegyezhető
Teljes ár:5.990 FtFizetendő ár:4.792 Ft


Így hát főhőseink közül többen is életüket vesztették Marchion kétségkívül legnagyobb eredménnyel járó támadásában. Csupán Avar, Elzar, Keeve és Bell élték biztosan túl a katasztrófát a fő karakterek közül, akik jelen voltak, míg Burryaga és Lula Talisola sorsa egyelőre ismeretlen. A többiek, mint például Reath, Ram és Zeen ezalatt a Korélián verték vissza a Nihil támadását, melyben a kutatásából visszatérő Yoda mester is részt vett. A sikeres küldetés után Reath hivatalosan Jedi lovaggá vált, míg mesterét, Cohmac Vitust folyamatosan kétségek gyötörték, amit csak tetézett Orla, régi jó barátjának halála. Ez okból kifolyólag végül úgy döntött, egy időre elhagyja a Jedi Rendet, hogy megpróbálja saját útját járni.

Szintén Nihil támadás áldozata lett a Banchii bolygó is, ahol eredetileg a Nagy Katasztrófa által hajléktalanná vált telepesek számára biztosított volna új otthont a Köztársaság. A támadásban ráadásul a helyi Jedi Templom vezetőjének, Lily Tora-Asinak a tanítványa, Keerin is életét vesztette. 

Lily Tora-Asi tanítványa, Keerin

Lily Tora-Asi tanítványa, Keerin


Nem sokkal a Csillagfény megsemmisülése után Marchion egy publikus közvetítésben beszámolt a Jedik fényének kihunyásáról, és belengette igényét az egész galaxis feletti uralomra. Ezzel egyidőben aktiválta a gravitációs kút technológiáján alapuló aknáit, melyeket a Peremvidékre vezető legfontosabb hiperűr folyosókon helyezett el, így gyakorlatilag az egész régiót lezárta.

Erre és a Névtelenek által jelentett veszélyre hivatkozva a Jedi Tanács minden Jedit visszarendelt a Coruscantra, hogy feldolgozzák és kiértékeljék a történeteket, egyúttal megtervezzék következő lépésüket.

Star Wars: Köztársaság Fénykora: Viharfellegek (Szukits kiadó, 2021)

Star Wars: Köztársaság Fénykora: Jedik - Egy korszak vége (Szukits kiadó, 2022)


A történet folytatására ugyanakkor még egy kicsit várni kell, ugyanis A Köztársaság fénykora második fázisa a múltba kalauzolja el az olvasóit, egészen pontosan még kétszáz évet ugrunk vissza az időben. Az első fázis történetei számtalanszor utaltak azokra az eseményekre, melyek meghatározóak a korszak szempontjából és ebben az idősávban történtek, így elsődlegesen azt ismerhetjük meg ezen történetekből, hogyan jutottunk el idáig. A második fázis első két kötete már meg is jelent a Szukitsnál, így magyarul is olvasható. A Csillagfény pusztulása utáni időszakot a publikációs projekt harmadik és egyben utolsó fázisa meséli majd el, mely eredeti nyelven idén ősszel, magyarul várhatóan jövőre indul.


Címkék

Feliratkozás hírlevélre

Szeretnék értesülni az akciókról.

Star Wars cikkek

Harrison Ford filmek - A TOP 10 rajongói kedvenc, amit kötelező látni
2024.04.09.Barna Benedek

Harrison Ford a modern filmtörténet egyik nagy ikonja. Olyan időtlen hősök megformálása fűződik nevéhez, mint Han Solo és Indiana Jones. Az immár 80 felett járó színész mögött több tucatnyi mozifilm áll, köztük több kultikus darab. Cikkünkben sorra vesszük a Harrison Ford-filmkatalógus kihagyhatatlan alkotásait.

Az akolitus (The Acolyte) - Minden, amit tudni lehet a különleges új Star Wars-sorozatról
2024.03.05.

Tudj meg mindent cikkünkből Az akolitus című új Star Wars-sorozatról, ami a messzi-messzi galaxis élőszereplős formában eddig feltáratlan korszakába kalauzolja el a rajongókat.

Szomorú hírünk van a Star Wars megjelenéseink jövőjét illetően
2024.02.06.

A valaha írt egyik legfontosabb hír következik oldalunk történetében, így arra kérünk, segítsetek minél több olvasóhoz eljuttatni!

Ezek 2024 várható Star Wars-könyv és képregényújdonságai
2024.02.05.

A Szukits Kiadó idén újabb várva várt kötetekkel vesz végső búcsút a messzi-messzi galaxistól. Az alábbi cikkben 2024 várható Star Wars-könyv és képregényújdonságait gyűjtöttük össze.

További cikkeink

összes
World of Warcraft-kisokos: Minden, amit Gul'danról tudni érdemes
2024.04.29.

Gul’dan az első boszorkánymesterek közé tartozott. A Horda megalapítója és irányítója volt. A hatalomért cserébe mindenkit elárult a környezetében. Halált és pusztulást hozott Draenorra és háborút Azerothra. Tarts velünk és ismerd meg a történetét!

Sarah J. Maas könyvei sorrendben - Üvegtrón, Tüskék és rózsák udvara, Crescent City
2024.04.28.Barna Benedek

Sarah J. Maas ma az egyik legnépszerűbb kortárs író, young adult és new adult kategóriába sorolható fantasy-regényeit több tucat nyelvre fordították le, és népes rajongótábora alakult ki. Cikkünkből megismerheted a szerző munkásságát, és azt is megtudhatod, hogyan következnek egymás után Sarah J. Maas könyvei sorrendben!

Artúr, a király és más kutyás filmek - 15 kihagyhatatlan alkotás
2024.04.27.Barna Benedek

Nagyon sokan rajonganak a kutyákért, ami valószínűleg elsősorban abból fakad, hogy olyan pozitív tulajdonságok megtestesülését látjuk bennük, mint a feltétel nélküli szeretet képessége és a hűség. Ezek a vonások egyúttal eszményi hősökké is teszik négylábú barátainkat, így nem csoda, hogy annyi alkotás szól róluk. Mozivásznon pedig különösen gyakran találkozhatunk kutyusokkal, legújabban például az Artúr, a király című drámában. Cikkünkben most összeszedtük, melyek a legjobb kutyás filmek gyerekeknek és felnőtteknek.

Monica Murphy könyvek sorrendben - A Lancaster-sorozat kötetei és más regények
2024.04.26.

Ebben a cikkünkben a romantikus irodalom kedvelői számára összeszedtük, melyek Monica Murphy író eddig megjelent könyvei, és a legnépszerűbbeket röviden be is mutatjuk.

World of Warcraft-tudástár: Trollok jellemzése, eredet- és fejlődéstörténetük
2024.04.25.

A trollok faja elég változatos és rejtélyes. Belőlük születtek meg az elfek. Harcoltak Azeroth legősibb népeivel. Az orkok megjelenése után a trollok az elsők között csatlakoztak a Hordához. Tarts velünk és ismerd meg a történetüket!