Orvos-Tóth Noémi

Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, aki Az örökölt sors és a Szabad akarat című kötetével vált ismertté. Kínálatunkban várnak a szerző nagy sikerű alkotásai! Az oldal alján olvasható hosszabb leírás a szerzőről.

AKCIÓ
Örökölt sors
Rendelhető
Orvos-Tóth Noémi
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:3.599 FtKorábbi ár:2.699 Ft
Szabad akarat
Rendelhető
Orvos-Tóth Noémi
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:4.049 Ft
1 - 3 / 3 termék

Leírás

Orvos-Tóth Noémi


Kicsoda Orvos-Tóth Noémi?


Orvos-Tóth Noémi magyar klinikai szakpszichológus és méltán nagyra becsült szakember, aki szerteágazó, mégis rendkívül mély szakmai tudással rendelkezik a mentálhigiéné területén. A lélektan jeles képviselőjeként nagymértékben hozzájárult a pszichológia tudományágának fejlődéséhez, elsősorban a transzgenerációs ismeretekhez fűződő munkássága révén: feltárta azokat a felmenőktől öröklött mintákat, genetikai tényezőket, amelyek hatással vannak az egyének életminőségére Sokaknak két bestsellerkönyv kapcsán lehet ismerős Orvos-Tóth Noémi neve, amelyekkel világszerte nagy népszerűségre tett szert. A 2018-ban megjelent Örökölt sors, valamint a 2021-ben kiadott Szabad akarat című kötetek az utóbbi évek legtöbb példányszámban eladott és legnagyobb hatású pszichológiai témájú kiadványai közé tartoztak. Kétségkívül időtlen tudás hordozói, melyek megannyi olvasó számára nyújtanak értékes információkat személyiségük mélyebb rétegeinek megértéséhez és feltárásához. A transzgenerációs kérdéseket feszegető Örökölt sors és Szabad akarat mindmáig töretlen népszerűségnek örvendenek, és az idő múlásával talán csak még becsesebbé válnak.


Orvos-Tóth Noémi élete és munkássága 


Orvos-Tóth Noémi 1971-ben született Karcagon. Bár gyermekkora nagy részét ezen a helyen töltötte, 1987 nyarán családjával politikai okokból eredő félelem és bizonytalanság miatt emigráltak az országból. Három évet töltöttek a Német Szövetségi Köztársaságban, így Noémi a gimnáziumi tanulmányait már nem Magyarországon végezte. Szabadidejét szívesebben töltötte egyedül, mint másokkal, nem szeretett eljárni bulizni, a zajos társaságokat nem kedvelte. Kamaszkorának jelentős részét idegen országban töltötte, így szoros barátságokra nem igazán tett szert a kortársaival. Gyakran inkább a papírlapokkal ,,beszélgetett”. Egészen fiatal kora óta nagy érdeklődést mutatott az írás iránt, önbevallása szerint mindig is szeretett elmerülni ebben a kreatív és pihentető tevékenységben. Középiskolás korában novella- és versírással próbálkozott, elsősorban azzal a céllal, hogy saját magát szórakoztassa, illetve enyhítse a magányát. Míg más tizenévesek bulizni jártak, addig a fiatal Noémi az élet komoly kérdéseire próbálta megtalálni a választ. A szerelem csupán egy volt azon témák közül, amelyek foglalkoztatták kamaszként, mellette a mély, egzisztenciális kérdések sem hagyták nyugodni: ki vagyok én, és hol van a helyem a világban? Mi a létezésem oka, és mi a küldetésem? Ilyen és ehhez hasonló filozófiai kérdések fogalmazódtak meg benne fiatalként, amelyek mély nyomot hagytak benne felnőtt korában is.

1990-ben az első szabad választások idején a család hazatért Magyarországra. Az ekkor már felnőttkorú Noémi üzleti tanulmányokat kezdett folytatni a Miskolci Bölcsész Egyesület akkreditált intézményben. Az iskola elvégzését követően édesapja gépipari vállalkozásában tevékenykedett, később viszont egy multinacionális vállalatnál helyezkedett el projektmenedzserként, ahol értékes szakmai tapasztalatra tett szert. 2022-ben felvételt nyert az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karára. Pszichológiai tanulmányai során különösen nagy érdeklődést mutatott a transzgenerációs pszichológia területe iránt, elsősorban olyan kérdéskörökkel foglalkozott, hogy miképpen befolyásolja a felnőtt párkapcsolatokat a korai kötődés kialakulása, és hogyan formálják az egyén viselkedését az öröklött családi vonások. Továbbá vizsgálta a gyermekkorban elszenvedett traumák élethosszig tartó hatásait is, amelyről könyveiben részletesen értekezik.


Milyen szerepet töltött be Orvos-Tóth Noémi életében az édesanyja?


A legtöbbek szerint Orvos-Tóth Noémi odaadó kedvességgel és hatalmas empátiával megáldott nő, akinek megnyerő modora és kifinomult eleganciája miatt sokan szeretnek részt venni a személyre szabott terápiás beszélgetésein. Feldmár András, világhírű magyar pszichoterapeuta szerint az édesanyától kapott mintának nagy szerepe van abban, hogy milyen szakmai életutat is választunk a későbbiekben. Orvos-Tóth Noémi olyan családban nőtt fel, amely minden szempontból biztonságot nyújtott számára. Édesanyja a jóság és gondoskodás megtestesítője volt, igazi példakép, akiről máig az jut először eszébe, mennyire szeretetteljesen is törődött a családjával. Állítása szerint rengeteget köszönhet neki, beleértve az együttérzés képességét, amely nélkül nem lenne lehetséges, hogy ilyen mély empátiával és bizalommal forduljon mások felé.


Milyen volt Orvos-Tóth Noémi kapcsolata a testvérével, Krisztiánnal?


Orvos-Tóth Noémi gyermekkora óta szoros kapcsolatot ápol az öccsével, Krisztiánnal. Kettejük közül Noémi töltötte be a gondoskodó testvér szerepét, ő volt a csendes, visszahúzódó, szorgalmas, segítőkész és szabálykövető lány, aki mindig óva intette eleven öccsét, és igyekezett jó irányba terelni őt, hogy érett felnőtt férfi váljék belőle. Noémi és Krisztián csak idővel kerültek igazán közel egymáshoz, véleményük szerint két nagyobb fordulópont hatására teljesedett ki a testvéri kapcsolatuk, felnőtt korukra.


Milyen szerepet töltött be Orvos-Tóth Noémi életében az édesapja?


Míg édesanyja az odaadó gondoskodás és az empátia példaképe volt számára, addig az apa a folyton kíváncsi, életörömmel teli, tevékeny és jó kedélyű ember. Noémi szerint kevesen rendelkeznek akkora a nyitottsággal a világ dolgai iránt, mint ő. Általa értette meg, hogy milyen fontos olyan szakmát választani, amit szenvedélyesen szeretünk, hiszen enélkül nem leszünk képesek hosszú távon örömet lelni benne. Noémi a tanulás örömét is édesapjától örökölte, ahogyan a spiritualitás világ és a filozófia iránti érdeklődését is. Gyermekkorában gyakran beszélgettek édesapjával a létezés nagy kérdéseiről, ezek a váratlanul felbukkanó témák inspirálták őt arra, hogy később jobban megértse a világmindenségben betöltött helyét és szerepét.

Orvos-Tóth Noémi szakmai életútja során gyakran foglalkozott a boldogság, elégedettség témaköreivel, ahogyan azzal is, hogyan segíthet teljesebb életet élni az, ha közelebb kerülünk önmagunkhoz és szeretteinkhez. Munkásságát alapvetően meghatározza, hogy a létezés nagy kérdéseit a gyakorlatba ültetve igyekszik választ találni az egyén és a társadalom bizonyos problémáira, amelyeket befolyásolják az önmagunkban hordozott traumák. Ezek nyomai ugyanis a felnőtté válás során nem tűnnek el, hanem a személyiségünk részeivé válnak és befolyásolják azt, ahogyan érzünk és gondolkodunk magunkról, másokról és a körülöttünk lévő világról.


Orvos-Tóth Noémi-könyvek


Orvos-Tóth Noémi több könyvnek is a szerzője, köztük a listában szereplőknek:

  • Örökölt sors – Családi sebek és a gyógyulás útjai (2018)
  • Egy nárcisztikus hálójában. Felépülés egy érzelmileg bántalmazó kapcsolatból (2018)
  • Szabad akarat (2021)


Tanulmányai során Orvos-Tóth Noémi a transzgenerációs pszichológia mellett köteleződött el, amely azzal foglalkozik, milyen sejtszintű változások mennek végbe az egyénben, amely bizonyos minták generációról-generációra történő örökléséhez vezet. A szakemberek gyakran hivatkoznak úgy erre a jelenségre, mint,,öröklött sors”. Tudományosan bizonyított tény, hogy a gyermekkorban elszenvedett traumáink képesek akár egy egész életen át velünk maradni, mi több, saját generiációnkon túlmenően az utódainkra átruházódni. Orvos-Tóth Noémit a kezdetek kezdete óta foglalkoztatta a gondolat, mi befolyásolja az életünk alakulását, milyen szerepet tölt be a családunk abban, hogy milyen emberekké válunk, illetve milyen értékeket adunk majd át a gyermekeinknek. Megannyi szorongás és félelem lakozik bennünk, amelyek mélyen a tudattalanból gyökereznek és észrevétlenül befolyásolják azt, ahogy viszonyulunk magunkhoz és a környezetükhöz.

A transzgenerációs pszichológia küldetése, hogy megértse és feltárja ezeket az öröklött tényezőket. Orvos-Tóth Noémi szerint számos elakadás a távoli múltból gyökerezik, a gyermekkorból, és azáltal, hogy magunkban hordozzuk egy életen át a sebeseinket, képtelenek vagyunk szabad és boldog életet élni. Generációs félelmek, feszültségek és traumák rabjai vagyunk, és valójában nemcsak a szüleink, de a nagyszüleink és távolabbi őseink szorongásait, hangulati zavarait is hordozzuk.


Miről szól Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors című könyve?


Az Örökölt sors című pszichológiai könyv középpontjában a transzgenerációs szorongások és traumák állnak. Kutatása során Orvos-Tóth Noémi arra világított rá, hogy az emberi psziché mélyén lakozó, a tudattalanban meghúzódó negatív minták kedvezőtlenül befolyásolják a személyiségünk alakulását, továbbá kihatnak arra, ahogyan érzünk, gondolkodunk és viselkedünk. Minden ember önismereti útja során elérkezik az a pont, amikor az egyén rájön arra, elakadásának legfőbb oka a múltjában, pontosabban a gyermekkorában keresendő.

A családi környezetünkben szerzett megrázó, traumatikus élmények, a feldolgozatlan veszteségek megakadályozzák, hogy szabad életet élhessünk. Szabad életet abban a tekintetben, hogy nem vagyunk a gyermekkorban elszenvedett sérelmek rabjai, amelyek rányomják a bélyeget az életünk minden területére, beleértve a legfontosabb emberi kapcsolatainkat. A láthatatlan minták, amelyeket a felszín alatt mindannyian magunkban hordozunk, észrevétlenül formálják azt, akik vagyunk és megakadályoznak minket abban, hogy igazán boldog életet éljünk.

Tudományos kutatások feltárták, hogy a szeretethiány, az elhanyagolás, a kapcsolati törések, a túlféltés olyan öröklődő tényezők, amelyek akár generációkon átívelően képesek velünk maradni. Az egyetlen megoldás a terhes transzgenerációs örökségünk megtörésére, ha szembenézünk a múlt sötét árnyaival és szakember segítségével feldolgozzuk a minket ért bántalmakat. Ezáltal lehetőséget adunk saját magunknak és gyermekeinknek is arra, hogy boldogabb életet élhessenek. 


Miről szól Orvos-Tóth Noémi: Szabad akarat című könyve?


Akárcsak az Örökölt sors, a Szabad akarat című kötet is a transzgenerációs örökségeinket veszi górcső alá. Orvos-Tóth Noémi szerint mire elérjük a felnőttkort, sorsunk forgatókönyvéből már számtalan részlet megváltoztathatatlanná válik. Magunkban hordozzuk a szüleink, nagyszüleink sebeit, melyeket ők a saját felmenőiktől kaptak. Zsigereinkbe égett a bizalmatlanság, az ellenségeskedés, a szeretethiány, a magány és az állandó aggodalom, a múlt érzéseinek a rabjai vagyunk. Akárcsak egy ördögi kör, a traumák öröklődnek generációról-generációra, és bár külső szemmel úgy tűnik, nem tehetünk semmit ellene, talán mégis van remény. Vajon lehetséges a felmenőinktől kapott lelki sebeket, kötődési zavarokat és más érzelmi terheket letenni a vállunkról? Többet között erre a kérdésre igyekszik megtalálni a választ Orvos-Tóth Noémi a Szabad akarat című könyvében.

Top 20 eladás az elmúlt 30 napban - Orvos-Tóth Noémi

1.Örökölt sors
Rendelhető
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:3.599 FtKorábbi ár:2.699 Ft
2.Szabad akarat
Rendelhető
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:4.049 Ft

Top 20 eladás az elmúlt 365 napban - Orvos-Tóth Noémi

1.Örökölt sors
Rendelhető
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:3.599 FtKorábbi ár:2.699 Ft
2.Szabad akarat
Rendelhető
Teljes ár:4.499 FtFizetendő ár:4.049 Ft

Szűrés - Orvos-Tóth Noémi