Sigmund Freud

Sigmund Freud neve ismerős lehet azok számára, akik már ismerkedtek a pszichoanalízis fogalmával. Kínálatunkban megtalálhatók Freud neves alkotásai, melyek átfogóan mutatják be tudományos munkásságát és főbb elméleteit. Az oldal alján olvasható hosszabb leírás a szerzőről.


Pszichoanalízis
Rendelhető
Sigmund Freud
Teljes ár:2.499 FtFizetendő ár:2.249 Ft
Három értekezés a szexualitásról
Teljes ár:1.999 FtFizetendő ár:1.799 Ft
Álomfejtés
Előjegyezhető
Sigmund Freud
Teljes ár:4.999 FtFizetendő ár:4.499 Ft
A mindennapi élet pszichopatológiája
Teljes ár:4.790 FtFizetendő ár:4.311 Ft
Bevezetés a pszichoanalízisbe
Rendelhető
Teljes ár:4.790 FtFizetendő ár:4.311 Ft
1 - 5 / 5 termék

Leírás



Sigmund Freud élete és munkássága


A pszichoanalízis nagy úttörője és a pszichoanalitikus iskola megalapítója, Sigmund Freud, a világtörténelem egyik leghíresebb alakjának tekinthető. A neurológia, pszichológia, pszichiátria és pszichoterápia területein egyaránt magabiztosan mozgó professzor rendkívül értékes szakmai életutat tudhat maga mögött, mely során számos híres elméletet és módszert alkotott az utókor számára. Általános nézetei és a világról megfogalmazott gondolatai nem csupán a tudományos életben hagytak nyomot, hanem a pszichológia és személyiségfejlődés iránt érdeklődő lelkes laikusokban is. Munkásságának jelentősége megkérdőjelezhetetlen, mely mindmáig hatalmas értékkel bír, és az idő múlásával talán csak még értékesebbé válik.

Sigmund Freud az 1800-as évek közepén látta meg a napvilágot Csehországban, egy jómódú zsidó család gyermekeként. Bár az édesapa szigorúan nevelte, édesanyja életvidámsága és kedvessége mindig csempészett egy kis gyöngédséget a mindennapokba. Freud életében nagy áttörést jelentett, amikor négyéves korában Bécsbe költözött szüleivel, ami akkoriban a tudományos és kulturális élet egyik központja volt. Önbevallása szerint az osztrák város mindvégig megadta számára az otthon melegének érzését, így véglegesen itt telepedett le.

Freud kiemelkedő intellektusa már egészen fiatal korában megmutatkozott. Annak ellenére, hogy a család nehéz anyagi körülmények közé került egy időben, a szülők mindent megtettek, hogy fiukat a legjobb képzésben részesítsék. A tágabb környezetnek is feltűnt a fiú ragyogó elméje, és bár akkoriban a zsidó felmenőkkel rendelkezők lehetőségei csekélyek voltak, Freud felvételt nyert a Bécsi Egyetem orvosi karára, ami rávilágít kimagasló tehetségére. Orvostanhallgatóként különösen érdeklődött az élettan – és alapvetően a természetfilozófia – iránt, emellett pedig filozófiai kurzusokat is hallgatott. Egyik nagy példaképe a német származású költő és művészetteoretikus, Johann Wolfgang von Goethe volt, akinek A természetről szóló esszéjét különösképp kedvelte.

Freud egy idő után úgy döntött, a tudományos kutatásokat némileg háttérbe szorítva gyakorló orvos lesz. Így vezette útja egy neves bécsi közkórházba, ahol az alkalmazott orvostudomány legtöbb területére betekintést nyert. Szakmai életútjának különösképp fontos szakasza volt, hogy a kor egyik legnevesebb szakembere, Theodor Meynert mellett dolgozhatott asszisztensként. Ismereteit később Jean-Martin Charcot párizsi pszichológus jobbkezeként bővítette, aki a hisztériában szenvedő betegek, elsősorban hipnózissal történő kezelésével foglalkozott. Az ezen évek alatt szerzett felbecsülhetetlen értékű tapasztalatok mind hozzásegítették Freudot ahhoz, hogy később kidolgozza korszakalkotó tudományos elméletének, a pszichoanalízisnek a módszertanát.   

Sigmund Freud munkássága forradalminak számít a pszichológia és az emberi viselkedés megértésében. Elméletei és felfedezései nagy hatással voltak a 20. századi viselkedéstudományra, és ma is jelentős szerepük van a pszichológiai elméletek és a klinikai gyakorlatok terén. Tudományos esszéi az emberi személyiség működéséről, az ösztönökről és a tudattalanról sokat segítettek a szakembereknek az emberi viselkedések és motivációk hátterében álló pszichológiai folyamatok értelmezésében és a mentális problémák kezelésében.


Mikor jelent meg Sigmund Freud első könyve?


Freud első könyve, a Tanulmányok a hisztériáról 1895-ben jelent meg, melyet Breuerrel közösen írt. A kötetben átfogóan vizsgálják a hisztériát, mint kedvezőtlen neurotikus állapotot, melyről úgy tartották, leginkább a nőket érinti. Feltűnik benne Sigmund Freud egyik páciense is, Anna O. (eredeti nevén Bertha Pappenheim), akit igyekeztek megszabadítani szenvedéseitől. A tanulmányban végigkövethetjük Bertha teljes gyógyításának útját, és megismerkedhetünk a pszichoanalízis egy egészen kezdeti eljárásával is, amely Freud későbbi kutatásaihoz is alapul szolgált.

A Tanulmányok a hisztériáról alapvetően a hisztéria tüneteinek kezelését ismerteti részletesen. Az eljárás során a szakemberek igyekeznek felszínre hozni az előzetesen elfojtott emlékeket és élményeket, hogy azok megértésével és feldolgozásával a beteg elindulhasson a gyógyulás útján. A kötetben számos olyan elmélet is megjelenik, mely segítette az emberi személyiség és viselkedés mélyebb megértését és feltárását. Jelentősége vitathatatlan, hiszen Freud ebben a műben hangsúlyozza először az ösztönök, a tudatos és a tudattalan szerepének fontosságát, vizsgálja ezek kapcsolatát és dinamikáját.

A Tanulmányok a hisztériáról azért is tekinthető nagyon fontos műnek a pszichoanalízis történetében, mert megalapozta a pszichoanalízis, mint tudományág létezését és aktualitását. Először mutatott be egy pszichoanalízis-eljárást, ismertette a mögötte álló elméletet, amely később sok szakmabelit inspirált. Ez a mű mindmáig felbecsülhetetlen értékkel bír a tudományos életben, különösen az ideggyógyászattal és a lélektannal foglalkozók körében.


Hány könyvet írt Sigmund Freud?


Freud több mint 30 könyvet, valamint számos tanulmányt írt élete során, melyek között olyan neves alkotások szerepelnek, mint az Álmok értelmezése (1900), A mindennapi élet pszichopatológiája (1901), A szexuális elméletről szóló három esszé (1905), a Bevezetés a pszichoanalízisbe (1917), Az örömöt túllépve (1920), és Az én és az id (1923).


Legismertebb Sigmund Freud-könyvek


A legismertebb Sigmund Freud-könyvek között mindenképpen érdemes megemlíteni az alábbiakat, melyek a pszichoanalízis keretein belül számos témát feldolgoznak, köztük az álmok jelentőségét és az álmodást folyamatát, az emberi személyiségnek és viselkedésnek értelmezését, az illúziókat, valamint a szexualitást.

  • Álomfejtés
  • Bevezetés a pszichoanalízisbe
  • A mindennapi élet pszichopatológiája
  • A halálösztön és az életösztönök / Egy illúzió jövője
  • Pszichoanalízis
  • Freud páciensei - Mítosz és valóság

Freud egyik legrégebbi és legismertebb műve, az Álomfejtés, 1899-ben jelent meg. Középpontjában az az elmélet áll, miszerint az álmok az emberi tudattalan legmélyebb tartalmait tükrözik vissza, és valódi jelentéssel bírnak. Megfejtésük segíthet abban, hogy az álmodó tisztábban lássa önmagát, jobban megértse személyiségének mélyebb rétegeit, vágyait és félelmeit. Freud nagy jelentőséget tulajdonított az álomfejtésnek. Vallotta, hogy felszínre hozhatók általa az egyének elfojtott emlékei és érzelmei, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy a páciensek fel tudják dolgozni sérelmeiket, és elindulhassanak a gyógyulás útján. Freud Álomfejtés című műve először mutatta be az álmok értelmezésének módszertanát, így napjainkig fontos alapkövét képezi a pszichoanalízisnek.

A Sigmund Freud-könyvek között két alkotás van, ami kifejezetten a pszichoanalízissel foglalkozik: a Bevezetés a pszichoanalízisbe (1916) és a Pszichoanalízis (1924). Ezekben a szerző részletesen bemutatja a témához kapcsolódó különféle elméleteit és eljárásait. Az olvasó megismerheti a tudományág esszenciáját és azt, hogy miért is játszik olyan fontos szerepet az emberi személyiség és viselkedés megértésében. A Pszichoanalízis különösképp nagy hangsúlyt fektet Freud bécsi klinikán szerzett tapasztalataira, és sokat mesél arról is, hogyan gyógyította a hisztériában szenvedő női betegeket eleinte hagyományos, később pedig az általa kidolgozott orvosi eljárásokkal.

Alapműnek számít Sigmund Freud-könyvei között A mindennapi élet pszichopatológiája, amelyben az egyének általános, mindennapi gondolataiba kaphatunk betekintést. Ebben a műben is nagy szerepet kap a tudattalan, vagyis az ,,anyag”, amelynek motívumai némi útmutatás és gyakorlás segítségével feltérképezhetők. Freud szerint önmagunk és mások gondolatainak tanulmányozása lehetőséget ad arra, hogy teljesebb és tudatosabb életet éljünk, valamint javítsuk ön- és emberismeretünket.  

Fontos megemlíteni egy másik kötetet is, amely két, annak idején nagy visszhangot kiváltó freudi esszét gyűjt egy csokorba. A halálösztön és életösztönök című írás 1920-ban jelent meg, és a szerző a saját korábbi tézisein túlmutató új elmélet alapjait fekteti le benne. Freud hitte, hogy a lélek fájdalmas feszültségei gyakran az elmúlástól való félelemből eredeztethetők, ennek kordában tartása pedig az életösztönök feladata. Az Egy illúzió jövője (1927) című esszéjében pedig az emberiség felnőtté válásának két legfőbb kritériumáról olvashatunk.

A Sigmund Freud-könyvek jellemzően nagy érdeklődést keltenek az olvasók körében. Nem volt ez másképp a Freud páciensei – Mítosz és valóság című kötettel sem, melyben egészen páratlan betekintést kapunk a neves pszichiáter magánéletébe és munkásságába Mikkel Borch-Jacobsen, francia nyelv- és irodalom professzor kiváló írása nyomán


Sigmund Freud elmélete, amellyel beírta magát a történelembe


Freud az 1900-as évek elején alkotta meg azt az elméletet, amellyel beírta magát a történelemkönyvekbe. A pszichoanalitikus elmélet és eljárás volt az, ami világszerte ismertté tette, és igazán megalapozta a későbbi szakmai sikereit. Alapját az adja, hogy a módszer segítségével lehetőség nyílik betekinteni az emberi személyiség mélyebb, felszín alatti rétegeibe, pontosabban a tudatalattiba, ahonnan az ösztönök és az alapvető emberi motivációk erednek. A freudi elmélet azt állítja, hogy az emberi személyiség három részből áll: az észből, az érzelemből és az ösztönből. A szexualitás kulcsfontosságú szereppel bír, ennek jelentőségét Freud nem győzte eléggé hangsúlyozni. Úgy vélte, az emberek mentális egészségét érintő legtöbb panasz a nemi vágyakból fakadó feszültségekből eredeztethető, bár napjainkban ezen elméletével már sokan vitatkoznak. 


Melyik Freud leghíresebb könyve?


Sigmund Freud nevéhez számos világszerte ismert alkotás kapcsolódik. Sokan kiemelik ezek közül az 1899-ben íródott Álomfejtés című kötetét, melyben bevezette a pszichológiába az ödipusz-komplexus fogalmát. Az ödipuszi konfliktus az emberi személyiségfejlődés egyik kulcsfontosságú állomása, amely alapvetően meghatározza a későbbi szülő-gyermek kapcsolatot. A freudi elmélet szerint a gyermek egyfajta, Freud szerint szexuális jellegű vonzalmat érez az ellenkező nemű szülő iránt, az azonos neművel pedig rivalizál. Az ödipuszi konfliktus feloldásához a gyermeknek rá kell ébrednie, hogy a szülő-gyermek viszonyt nem a szexualitás, hanem másfajta szereteten alapuló kötelék és kapcsolódás határozza meg. Ez a szellemi előrelépés rendkívül fontos a személyiségfejlődés szempontjából, mivel ráébreszti a gyermeket arra, hogyan viszonyuljon a szüleihez és saját nemi identitásához. Freud szerint az ödipuszi konfliktus 3-5 éves kor között jelentkezik. Az elmélet azért is tekinthető forradalminak a pszichoanalízisben, mert jelentősen formálta azt, ahogyan az emberi személyiségfejlődésre és a családi dinamikákra tekintünk. Napjainkban is nagy hatással van a pszichológiai elméletekre és a klinikai gyakorlatra.


Kínálatunkban pszichológiai könyvek sokszínű választéka érhető el. Sigmund Freud könyvei mellett érdemes más pszichológusok, pszichiáterek műveivel is megismerkedni.

Top 20 eladás az elmúlt 30 napban - Sigmund Freud

1.Álomfejtés
Előjegyezhető
Teljes ár:4.999 FtFizetendő ár:4.499 Ft
2.A mindennapi élet pszichopatológiája
Rendelhető
Teljes ár:4.790 FtFizetendő ár:4.311 Ft
3.Három értekezés a szexualitásról
Rendelhető
Teljes ár:1.999 FtFizetendő ár:1.799 Ft
4.Pszichoanalízis
Rendelhető
Teljes ár:2.499 FtFizetendő ár:2.249 Ft

Top 20 eladás az elmúlt 365 napban - Sigmund Freud

1.Álomfejtés
Előjegyezhető
Teljes ár:4.999 FtFizetendő ár:4.499 Ft
2.Pszichoanalízis
Rendelhető
Teljes ár:2.499 FtFizetendő ár:2.249 Ft
3.A mindennapi élet pszichopatológiája
Rendelhető
Teljes ár:4.790 FtFizetendő ár:4.311 Ft
4.Három értekezés a szexualitásról
Rendelhető
Teljes ár:1.999 FtFizetendő ár:1.799 Ft

Szűrés - Sigmund Freud